פחם פעיל

הפחם הפעיל הוא חומר שעוזר לנו לסלק חומרים שונים שנוצרים בטבע, חומרים שיוצרים צבע, טעם, ריח וכן מגוון חומרים שעלולים לסכן את המזון שאנחנו צורכים ואת האוויר שאנחנו נושמים.

בין היתר אנחנו יכולים למצוא פחם פעיל שעומד בפני עצמו כחומר רגיל וכן אנחנו יכולים להשתמש  בפחם באמצעות משטחים מיוחדים שיש להם התנגדות נמוכה ויכולת סינון מאוד גבוה, את המשטחים ניתן להתקין במתקנים שונים ביניהם מזגנים ומערכות מיזוג אוויר אחרות בלי שזה יפריע למפוחים הקיימים. כמו כן ניתן למצוא מסנני פחמים שעומדים בפני עצמם. אלה פועלים ביחידות אוויר ובמערכות מיזוג בחללים גדולים וקטנים. מדובר על מסננים שעובדים על בסיס פחם פעיל וקרטונים.

מסננים אלו מאפשרים לסנן גזים רעילים וריחות בצורות שונות, בדרך כלל נהוג להתקין אותם במסעדות, מטבחים, מפעלים ומכונים שמתעסקים בחומרים מסוכנים, כימיקלים וחומרי מחזור, וכן במקומות שמטפלים בשפכים וחומרים מזהמים אחרים.

כל מסנן של פחם פעיל עובד על רמה מסוימת של התנגדות ויכולת ספיקה, כשנהוג לבחור מסנן פחם על פי גודל החלל בו הוא מותקן וסוג העבודה המתבצעת בו. בסופו של דבר מטרתו של מסנן הפחם הוא לספק אוויר נקי אשר ניתן להתנהל בתוכו בלי שהמקום יהווה סכנה בריאותית. לשם כך מוטב להתקין מסנני פחם פעיל על פי תכנון יעיל ומקצועי.