מפוח תעשייתי

מפוח תעשייתי הנו מתקן המשמש להנעה של אוויר על ידי דחיפתו או יניקתו. מפוח בתעשייה לשם מה הוא? המפוח מותקן לצורך אוורור המבנה התעשייתי, כמובן שמפוח תעשייתי היה גדול יותר ממפוח ביתי בשל כך שיצטרך להתמודד עם רמת זיהום גבוה וכמובן בשל העובדה  שהמבנים בתעשייה יותר גדולים. התקנת מפוח היינה פעולה המחויבת לפי חוק. למפוחים ישנם מגוון רחב של שימושים, לאוורור מבנה תעשייתי, כמשאבה ליניקת מזהמים להרחקת המזהם מקני הנשימה של העובד תוך שמירה על בריאות העובדים, פינוי עשן והחלפת האוויר המצוי במבנה וכתחליף למיזוג אוויר במתחמים בהם לא ניתן להתקין מיזוג אוויר. המפוחים עשויים מחומרים עמידים במיוחד אנטי קוריוז.

אתרים תעשייתיים בהם אנו מתקינים ומשתמשים במפוחים תעשייתיים הנם: הורדת הלחות במטבחים גדולים, מסעדות לצורך ניקוי האוויר מריחות, נידוף ריחות לא נעימים מהשירותים קניונים, חניונים, מעמדות ריתוך לפינוי עשן ריתוך, מעבדות כימיות, מקלטים, הזרמת אוויר, לתהליכי יצור שונים, יניקת גזים מסוכנים, יניקת ריחות וגזים במכוני טיהור שפכים, מועדונים, גגות ועוד. המפוחים במפעלנו אוורור והנדסה מתוכננים על ידי מהנדסי המפעל ומיוצרים במגוון רחב של צורות וגדלים. זאת על מנת להתאים אותם התאמה מלאה ומדויקת לפי המפרט סוג האתר, ולפי השימוש עליו הם מיועדים אצל הלקוח בצורה אידאלית.

כמו כן, קיימים סוגים שונים של מפוחים, אנו נגע בשני סוגי המפוחים העיקרים לצורך הבדלה והבנה בסיסית של המאפיינים שלהם:

מפוחים צנטריפוגליים– מה שמאפיין מפוח צנטריפוגלי הוא שהינו שמסוגל לבנות לחצים סטטיים בדרגות שונות מנמוכות ועד גבוהות, ככל שדרגת הלחץ הסטטי גבוה יותר המפוח יונק ממרחק יותר גדול. כניסת האוויר הינה צירית ממרכז המאיץ ומשם האוויר מואץ רדיאלית להיקף בעזרת הכוח.

מפוח תעשייתי צנטריפוגלי יכול להגיע בשני אופנים או שהמאיץ בעל כפות נטיות קדימה או בעל כפות נטויות אחורנית. כמו כן קיימים מפוחים בהנעה ישירה כאשר המפוח מחובר ישירות לציר המנוע ובכך חוסך הפסדי אנרגיה ומפוחים בהנעת רצועות בכדי ליצור מדדים שאינם מתקבלים באופן טבעי מיכולות המנוע ולפיכך מחברים רצועות ישירות לציר המנוע על מנת להוריד או להעלות את המדדים לפי הצורך.

מפוחים צירים- מה שמאפיין מפוח צירי היינו ספיקות אוויר גבוהות לעומת זאת הלחצים הסטטיים אינם משמעותיים בסוג מפוח זה. מפוח צירי בעל כנפיים שמחוברות ישירות לציר המפוח כמו סוג של מאוורר הפוך שמונע על ידי דחיפה או יניקה של אוויר בזמן שהציר מסתובב. כניסת האוויר ופליטתו מתבצעים מאותו כיוון מכוון שזרימת האוויר במפוחים אלו הנה במקביל לציר המאיץ, כנף המאיץ אחראית על ויסות האוויר ועוצמתו. מפוחים תעשייתיים אלו בעלי נצלות גבוה.

לקריאה נוספת: https://www.cincinnatifan.com/centrifugal-fans-blowers.htm