מתנות חורף לילדים

עוד מעט החורף יתחיל, גשם ירד וילדים לא יוכלו לצאת החוצה לשחק כמו שהם נוהגים לעשות כל קיץ אלא יצטרכו לשחק בחצר סגורה או במתחמים סגורים אחרים. לכן אנחנו צריכים גם לדאוג שהילדים ייהנו ממשחקים שמתאימים לחורף. זה הזמן לחשוב על מתנות לגני ילדים שיכולים להתאים לחורף.

לכאורה בחורף יש פחות משחקים וצעצועים אך זה לא נכון, חלק מהמשחקים שהילדים משחקים בהם בקיץ יכולים גם להתאים לחורף, בהנחה והחצר סגורה או שמדובר בחלל סגור בו הילדים יכולים לשחק חופשי, אז אפשר לקנות להם מגוון משחקים שיכולים להתאים גם לקיץ, לצידם אפשר גם לקנות להם משחקים וצעצועים שמתאימים לחורף.

דוגמאות למשחקים וצעצועים שמתאימים לילדים לחורף:

הדוגמא הקלאסית של משחקים לילדים לחורף הם פאזלים למיניהם או משחקי שולחן. בקיץ כשהשמש זורחת, הילדים יכולים לצאת החוצה ולשחק אז אין טעם להשאיר אותם בבית או בתוך הגן., אך בחורף אנחנו צריכים לחפש עבורם משחקים שיגרמו להם עניין. מה יותר להיות יותר כיפי מפאזל טוב או משחק שולחן אחר? המשחק משלב גם יצירתיות, גם אפשרות לשחק לבד ובחברה, גם מצריך חשיבה וגם מפתח את הדמיון.

בשביל לקנות פאזל או משחק שולחן חשוב מאוד שהמשחקים יתאימו לגיל של הילדים, ושהחלקים לא יהיו קטנים מדי, בשביל שנוכל לשמור באופן מלא על הבטיחות והבריאות של הילדים.

בנוסף למשחקי שולחן (או משחקי קופסא) אנחנו יכולים לקנות לוח מחיק. בעזרת לוח זה נוכל לערוך לילדים משחקים משלנו, למשל, משחקי ציורים או משחקי חישוב ומשחקים אחרים. היתרון של לוח זה, גם כשהחורף יסתיים נוכל להשתמש בלוח כשנצא עם הילדים לחצר. הם ייהנו ממנו לא פחות.

עוד דוגמא למשחקים ורעיונות שיכולים להתאים לחורף, לימים בהם החצר סגורה ויש להישאר בתוך המבנה זה משחקים באמצעותם אפשר לעשות התעמלות. החפץ העיקרי שעלינו להחזיק לשם כך הוא מזרון וכריות. בעזרתם נוכל לתת תרגילים שונים שמתאימים לילדים בגילאי גן. בצורה כזו הילדים גם יוכלו לעשות קצת התעמלות וגם להשתולל ולהוציא מרץ, דבר שבימים חורפיים קשה מאוד שיעשו, אם החצר סגורה מפאת הגשם.

במקרה שאנחנו קונים מזרון וכריות, חשוב לבדוק שמדובר במזרון בטיחותי שמתאים לגיל הילדים ועלינו כמובן לשים לב כל העת שלא יקרה להם משהו בזמן הפעילות.

מתנות נוספות שיכולות להתאים לילדים בגן לקראת החורף, הם משחקי בנייה למיניהם. הכוונה כמובן לקוביות מסוגים שונים. בימי קיץ ייתכן והיינו מוצאים את הקוביות החוצה בשביל שהילדים יוכלו לשחק בהן בשמש. בימי חורף אנחנו יכולים לאפשר להם לבנות איתם דברים שונים בתוך המבנה. יהיה להם הרבה יותר קל כי הרצפה ישרה, והם יוכלו לבנות מה שהם רוצים.  אנחנו רק נצטרך לשים לב שהם נהנים ולא קורה להם כלום בזמן שהם בונים.

>> מבחר מתנות ומוצרים חורפיים לילדים תוכלו למצוא באתר "טופי", לחצו כאן.