איך מתגרשים מהר?

בשנים האחרונות מספר הגירושין בישראל עולה מעל ומעבר ושובר את הסטטיסטיקות של העשורים הקודמים. לפי הנתונים, אנו יכולים לראות שבין רבע לבין שלוש מבין הזוגות הנישאים מתגרשים ויתגרשו בעתיד. את הנתונים הללו קשה לקרוא משום שאנו יכולים להיכלל בתוך הסטטיסטיקה הזו, הרי 1 מתוך 3-4 אנשים נמצא בתוך הליך גירושין או שבעתיד יחווה את התהליך.

זוגות רבים אשר נמצאים בתוך התהליך חווים קשיים רבים, הקשיים מתבטאים בכך שיש המון ריבים על הממון שאמור להתחלק, על המשמרות של הילדים, ממונות רוחניים ועוד. מעבר לכך ישנם זוגות שהתהליך ערך להם חודשים בודדים ואף פחות מכך, רוצים לדעת איך מתגרשים מהר בצורה שהם התגרשו? אל דאגה, אנו נשתדל לספק לכם את המידע הדרוש על מנת שתוכלו להתגרש במהירות ובלי הוצאות מרובות.

לא מכבר ידוע שהעורך דין שמתעסק עם התהליך גובה המון כסף, יש לציין שבתהליך גירושין ממוצע מעורבים שני עורכי דין, אחד מצד האישה ואחד מצד הבעל ומצב זה מצריך הוצאה כפולה של כספים. במידה ובני הזוג מגיעים להסכם שבכך הם פונים לעורך דין אחד מטעם שניהם, כבר הם חוסכים כספים רבים וגם זמן רב, אתם בטח שואלים איך הזמן נחסך, אנו נענה לכם, בזמן שיש מחלוקות על הרכוש, המשמרות וכו', עורכי הדין שולחים מטעם הבעל האישה מכתבים לעורך דין המייצג בצד השני ומנהלים וויכוחים ומנסים להגיע להסכם, תהליך זה עורך זמן רב משום שזה לוקח זמן לכתוב את המכתב, שליחתו, הגעתו, שינויו וכו'.

אנו ממליצים גם לא לערב את הילדים בתהליך משום שהם יכולים לחוות טראומות שיובילו אותם כל החיים, לכן עדיף לא לערב אותם, לא לשאול אותם שאלות (עם מי הם מעוניינים לגור וכו') פשוט לדאוג לבצע את המטלות הדרושות בין הבעל ובין האישה. במידה ואחד מבני הזוג בחר לעזוב את הבית, אז כדאי לדאוג לבקר אותם ולא לנטוש אותם לגמרי.

חשוב לפעול לפי העצות של העורך דין – מתגרשים עתידיים חושבים שהם יודעים הכל על עניין החוק והמשפט והם מחליטים לפעול על פי שיקול דעתם המצומצם בלבד, הדבר מתבטא בכך שהם פונים לבד לרבנות, בלי מכתב של עורך דין, מחליטים עוד המון החלטות בלי שיקול דעת מקצועי אשר יודע ומבין את המערכת המשפטית על בורייה. חשוב לציין שעורכי דין בתחום הגירושין יודעים לא מעט על תחום הרבנות זו עוד עובדה מחזקת שאומרת שצריך לפנות לבעל מקצוע בתחום הזה.

פנייה לבעל המקצוע המתאים – רבים מהאנשים סבורים שאם הם יפנו לכל עורך דין, לא משנה באיזה תחום, הוא יוכל לייצג אותם בשלמות, אך אנו בטוחים שהם טועים. עורך דין תעבורה לא מכיר את הרבנות כמו שמכיר עורך דין גירושין מנוסה ומדופלם.

אנו מקווים שעזרנו לכם להבין את השלבים הדרושים בתהליך הגירושין. לפני שאתם מתחילים את התהליך, אנו ממליצים לפנות למגשרת, אשר יכולה לפתור את הבעיות והסכסוכים בלי להרוס חיי משפחה שלמים.