דרכון רומני

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על יותר ויותר ישראלים שבודקים האם יש להם שורשים אירופאים מסוימים והאם יש להם מסמכים בשביל להוכיח אותם על מנת שיוכלו להוציא ולקבל דרכון של אחת ממדינות האיחוד האירופי.

הנהירה אחר דרכון אירופאי לא מיועד בהכרח בשביל לעבור ולהתגורר באירופה, למרות שיש לא מעט ישראלים, בעיקר צעירים, שעושים את זה, אלא מדובר על מי שרוצה לעבוד וללמוד ביבשת ללא הפרעה וללא חשש שמה ייתפסו על ידי הרשויות המקומיות ויגורשו משם. דוגמא טובה למדינה שמשמשת מוקד משיכה לישראלים היא רומניה. ישראלים רבים מנסים להוציא דרכון רומני ויש לכך סיבות טובות כפי שנוכל לראות מיד.

חשוב לציין, מי שמבקש להוציא דרכון רומני, לא עושה את זה בהכרח רק בשביל לעבוד ברומניה, אלא מאחר ורומניה שייכת לאיחוד האירופי, אז הדרכון שלה משמש כרטיס כניסה לכל מדינה באירופה ומאפשר לישראלים שמחזיקים בדרכון זה (כמו לכל בן אדם ממדינה אחרת עם דרכון רומני), לעבוד וללמוד במדינות אירופאיות אחרות.

מאילו הטבות ניתן ליהנות עם דרכון ואזרחות רומניים?

ברומניה עצמה, מי שיש לו אזרחות רומנית, הוא יכול להתגורר במדינה, לעבוד בה, לרכוש ולהשכיר נכסי נדל"ן. צריך לזכור, רומניה אשר בעבר היתה חלק מהגוש המזרחי, היא מדינה שיוקר המחייה בה יותר נמוך מאשר בישראל, ביקוש הנדל"ן גבוה יותר, והאפשרויות הכלכליות בה נוחות ומהווה קרקע פורייה להשקעות שונות. זו גם הסיבה שחברות ישראליות רבות משקיעות בה. עצם העובדה שמדובר במדינה שרק השתחררה לפני עשרים וחמש שנה משלטון קומוניסטי, מסביר שהכלכלה שלה עדיין לא ברמה של צרפת ואנגליה, אך מצד שני, זו מדינה שמשתוקקת למשקיעים זרים בהיבטים שונים.

בעלי דרכון רומני יכולים ליהנות ממגוון הטבות גם כן, לא בהכרח רק ברומניה. כפי שציינו, רומניה היא חלק מהאיחוד האירופי, ולכן ניתן באמצעות הדרכון לעבור מרומניה למדינות אחרות ולעבוד בהן, אך צריך לומר שיש לאותן מדינות באיחוד זכות להגביל את ההגירה לצורך עבודה. כמו כן הדרכון מאפשר לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד, לרכוש השכלה במוסדות להשכלה גבוהה (תוך קבלת הנחה משמעותית) וכן להתגורר ביבשת, להשכיר או לרכוש נכסי נדל"ן.

נקודה נוספת שצריך לשים לב אליה, בעלי דרכון רומני יכולים להיכנס לארה"ב באופן חופשי ללא ויזה, זאת בניגוד לבעלי דרכון ישראלי שנדרשים להציג ויזה. ישראלים רבים יכולים לנצל את העובדה הזאת גם מתוך רומניה אך גם אם הם מחליטים לצאת מישראל ישירות לארה"ב, בעזרת הדרכון הרומני.

לסיכום, אנחנו יכולים לראות שהדרכון הרומני יכול לשרת אתכם נהדר בטווח הקצר וכן הארוך. לכן אם יש לכם אפשרות להוציא דרכון כזה, זה הזמן לחפש את כל המסמכים הנדרשים לשם כך, ולהתחיל בתהליך, כך תוכלו גם אתם ליהנות מההטבות שמתקבלות בעזרתו.

Romanian citizenship

>> המידע באדיבות צוות האתר Glazberg.com