גיר לרכב

כאשר מתכננים לקנות רכב, אחד השיקולים המרכזיים הופך להיות האם לרכוש רכב עם תיבת הילוכים ידנית או תיבת הילוכים אוטומטית. בחירה של גירים לרכבים יכול להיות ההבדל בין חווית נהיגה קלה ופשוטה ולבין חוויה לא ממש טובה ואפילו מעצבנת. הכל תלוי באופיו של הנהג, רמת הכבישים והתשתיות במדינה בה הוא גר, יכולות הנהיגה שלו ועוד. אז לפני שאתם מחליטים על סוג הגיר, להלן כמה דברים שרצוי לדעת.

נהיגה קלה ופשוטה

גיר אוטומטי מאפשר נהיגה קלה ופשוטה כך שלנהג אין כל צורך להחליף את ההילוכים. למי הוא מתאים במיוחד? למי שיש לו בעיות ריכוז והחלפת ההילוכים מבלבלת אותו. גם למי שפחות מרגיש נוח מאחורי ההגה יהיה הרבה יותר אפקטיבי לרכוש רכב עם גיר אוטומטי. יחד עם זאת, רכב עם תיבת הילוכים אוטומטית הינו יקר משמעותית מאשר רכב עם גיר ידני, ולכן כאשר אתם רואים פרסומות לרכבים והמחיר שלהם הוא נמוך מהרגיל, או כתוב "החל מ…" זה מעיד על כך שמדובר ברכב עם גיר ידני.

להרגיש את הנהיגה

ישנם אנשים שגיר אוטומטי פשוט משעמם אותם. הם מחפשים ריגוש. הם מעוניינים בנהיגה הכוללת יותר מאשר את הפעולה של ללחוץ על הגז ולסבוב את ההגה. כך הם מרגישים שליטה גדולה יותר ברכב. כך הם נהנים יותר מהנהיגה. יחד עם זאת, לא רק שרכב המבוסס על תיבת הילוכים ידנית הינו נמוך יותר במחיר באלפי שקלים, אלא גם שהוא חסכוני בדלק. קחו זאת בחשבון. כמו כן, גיר לרכב יכול להיות רובוטי. עדיין מדובר בתיבת הילוכים אוטומטית, אבל היא נותנת תחושה של תיבת הילוכים ידנית, רק שהנהג לא צריך להפעיל אותה ידנית.

בחירת גיר לרכב

קחו את הנתונים הללו בחשבון והגיעו להחלטה הסופית המתאימה לכם לפי התקציב וסוג הנהיגה המועדף עליכם. יחד עם זאת, חשוב להבין שהבטיחות היא הדבר החשוב ביותר. ישנם אנשים שמתקשים בנהיגה עם גיר ידני כבר משלב שיעורי הנהיגה. אם אתם מעדיפים גיר ידני, כדאי לקחת את הרכב לנסיעת מבחן על מנת לראות כיצד אתם מסתדרים עם העברת ההילוכים. אצל חלק מהיצרנים זה קל ופשוט לתפעול בעוד שאצל האחרים זה פחות נוח.