הסכמי ממון

לא כולם מבינים את החשיבות של הסכמי הממון. ישראל היא מדינה בעלת אחוז גירושין גבוה. עשרות אלפי אנשים מתגרשים מידי שנה. על פי הסטטיסטיקה מדובר בכל זוג שלישי. כמו כן, החיים המודרניים שוחקים את מוסד הנישואין וזהו לא הגורם היחיד המוביל להיפרדות בין בני זוג. אחת הסיבות המרכזיות לגירושין הן חילוקי דעות על רקע כלכלי, ולכן הסכמי ממון הנערכים לפני חתונה הופכים להיות בעלי חשיבות עליונה.

תעודת ביטוח כלכלית

אין ספק שהסכמי ממון הם עניין לא רומנטי, אבל מי שאינו חותם עליו לוקח במודע סיכון גם אם הוא בטוח שהוא לא יתגרש מעולם. לא כדאי לקחת את הסיכון במיוחד כאשר לאחד הצדדים יש הרבה יותר רכוש וכסף. לא אחת קרה שאחד מבני הזוג הפסיד גם את הדירה וגם את הרכב שהיו שנים בבעלותו עוד לפני הנישואין בגלל שלא הייתה כל מחשבה על הסכמי ממון. הסכם מסוג זה הוא למעשה תעודת ביטוח כלכלית.

מניעת בירוקרטיה משפטית

הסכם ממון מהווה מסמך מחייב שאותו בית המשפט מחייב והוא זה שקובע את חלוקת הרכוש בין בני הזוג. מי שאינו חותם על ההסכם ואינו מגיע להסכמה עם הצד השני בזמן הליך גירושין, יאלץ לשכור עורך דין ולהתחיל בתהליך משפטי שעלול להימשך שנים, תהליך שיגרום לסכסוכים ארוכים ומיותרים בין בני הזוג במקום שכל אחד ימשיך לדרכו.

לא צריך להיות עשירים כדי לחתום הסכמי ממון

לא מעט אנשים חושבים כי הסכמי ממון בזוגיות נועדו לאנשים שיש להם נדל"ן וכסף רב. זה ממש לא נכון. רצוי שכל אחד ידאג להסכם מסוג זה. לא אחת קרה שגם אנשים אשר רחוקים מלהיות מבוססים מצאו את עצמם ללא חסכונות וקורת גג ונאלצו לחיות בתנאים כלכליים קשים כך שרוב המשכורת שלהם הולכת לטובת הצד השני.

חשוב לעבוד עם עורך דין טוב

חשוב מאוד לאתר עורך דין איכותי, מנוסה ואמין המקובל על שני הצדדים על מנת שיכין בעבורכם את הסכם הממון. תזכרו –  הסכם ממון הינו קביל בבית משפט לאחר ששני הצדדים חתמו עליו הוא מהווה מסמך רשמי ומחייב.