פתרונות אוורור

בדר"כ כאשר מדברים על אוורור תעשייתי הוא ברוב המקרים מורכב יותר מאוורור רגיל לבית , יש צורך בבחינה מקדימה כגון: בדיקה קפדנית של בעיית זיהום האוויר הנוצר במפעל, כיצד זה משליך על הסביבה הן בתוך המפעל והן מחוצה לו, תכנון מדויק ומפורט ומציאת הפתרון הנכון ביותר עם התחשבות באיכות הסביבה. החלט נושא חשוב ויש לקחת אותו בכובד ראש. לכן נושא זה מאד מורכב וצריך להתבצע רק ע"י מישהו מוסמך ובקיא בכל תחום אוורור תעשייתי.

יוצאים לדרך

מכיוון שמדובר בנושא כה מורכב שדורש ירידה לפרטים הקטנים ביותר מטמפרטורה מתאימה של האוויר הנשאב ועד התקנת הציוד הנדרש, תוך הקפדה על התייחסות לרמת רעש מסוימת ועוד. מדובר בהחלטה לא פשוטה ולכן כאשר רוצים להתקין פתרונות אוורור מסוגים אלו יש להתייעץ עם מומחה ומנוסה בתחום על מנת שיימצא הפתרון היעיל והמתאים ביותר.

בחירה שגויה יכולה להוביל לנזקים ועלולה להיות מטרד בלתי פוסק עבור המשתמשים, לכן יש לעשות את הבחירה הנכונה בשיקול דעת וייעוץ עם אדם מומחה.

מהם הפתרונות הקיימים בשוק

כדי לדעת אילו מערכות אוורור יתאימו למפעל, או תעשייה בה הם ימוקמו יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים: בעבודה שבה נפלטים חומרים כמו מטבחים השימוש הנכון ביותר הוא יהיה במערכות יניקה כלומר שינקו את האוויר ויפלטו אותו החוצה או לחילופין יסננו אותו ויפלטו אותו פנימה , כמובן שיש לבחור מערכת כזו לפי גודל וסוג כדי שתבצע את העבודה באופן יעיל ומקצועי.

אך אם מדובר במקום עבודה בו קיימים חלקיקים גדולים כמו בנגריות יש צורך בהתקנת מפוח.

אם מדוברים על פליטת מזהמים שהם רעילים יש צורך מלבד ארובות או ונטות להציב מסנן אוויר כדי שיסנן רעלים אלו. ישנו פתרון נוסף וזה להציב מאוורר גדול כדי שימנע זיהום ויאפשר סביבת עבודה ראויה.

חשוב לבדוק את כל הפרטים הללו לפני ההתקנה , כדי שיימצא פתרון יעיל ואפקטיבי להתקנת מערכות אוורור אילו ובכך להפחית בצורה משמעותית את זיהום האוויר ויחד עם זאת לספק עבודה מקצועית וטובה לקהל הלקוחות.