בשמים בזול

לא צריך להיות יועץ יופי או בקי בעולם הבשמים והקוסמטיקה בשביל לדעת שתחום זה עבר שינוי מקיף בישראל. מי שזוכר את התחום וכיצד הוא נראה לפני שלושים שנה ומסתכל עליו היום לא מאמין עד כמה התחום הזה השתנה ולטובה כמובן.

עד שנות התשעים בערך, היו חנויות שמכרו בשמים בזול אך צריך לומר את האמת, לא היו הרבה חנויות והבשמים שמכרו לא היו במגוון רחב. מסיבות רבות לא הגיעו לארץ בשמים שונים. ישראלים שרצו ליהנות מבשמים טובים היו צריכים לנסוע לחו"ל. באותם ימים יש לומר, לא הרבה ישראלים נהגו לנסוע לחו"ל, בטח לא כמו היום.

החל משנות התשעים החלו שינויים מרחיקי לכת בתחום. ראשית, נפתחו הפארמים הגדולים, סופר פארם וניו פארם, אז במהלך השנים הפכו להיות מוקדי משיכה לכל מי שמחפש בשמים חדשים. הרשתות פתחו סניפים בכל רחבי הארץ וכך בשורת הבשמים הגיע לכל מקום. יש להוסיף נקודה חשובה, בשתי הרשתות נמכרים בשמים זולים לצד בשמים יקרים, שהכוונה בשמים זולים היא לא בהכרח לאיכות, אלא למחיר.

שנית, יותר ישראלים נוסעים לחו"ל, וכך נוצר מצב שהם עוברים בדיוטי פרי בשדה התעופה בן גוריון. זה מאפשר להם לרכוש בשמים במחירים שונים ומגוון רחב מהם. הרבה פעמים משתלם יותר לרכוש בשמים בישראל מאשר בחו"ל ולכן הם מנצלים את המעבר שלהם בדיוטי פרי לשם כך.

אך השינוי הגדול ביותר בתחום הבשמים מגיע ללא ספק מהאינטרנט. כאן הבשורה האמיתית. כיום כל אחד יכול להיכנס לאתר אינטרנט שמוכר בשמים ולבחור מה הוא רוצה לקנות, בקליק אחד הוא מבצע את הרכישה ותוך ימים בודדים הבשמים אצלו. זה יכול להיות אתר בשמים ישראלי שמוכר בשמים הן מהארץ והן מחו"ל, כולל בשמים של המותגים הגדולים ביותר בתחום, וזה יכול להיות אתר בינלאומי שמוכר מותגים שונים.

אתרי האינטרנט גרמו לתופעה מעניינת וחשובה, מצד אחד הם גרמו לכך שניתן לרכוש בשמים בצורה פשוטה בלי שנצטרך לבזבז זמן יקר ולשלם עלויות נלוות שונות לרכישה, מצד שני, עצם העובדה שבאתרים ניתן לרכוש בשמים במחירים מוזלים, גרמה לכך שגם בחנויות וברשתות שונות המחירים ירדו עם הזמן. זה הוביל לכך שהצרכנים נהנים, גם אם לא קונים באינטרנט. ההשפעה שלו מגיעה לכולם.

השאלה שרבים שואלים, כיצד קונים בשמים באינטרנט, הרי לא ניתן להריח אותם. נכון, אך לעיתים התיאור של המפרט מספיק בשביל להבין באיזה בושם מדובר, ולעיתים אנחנו יכולים למצוא בושם שאהוב עלינו במחיר מוזל וטוב באינטרנט, כך שאנחנו לא צריכים ללכת לחנות לקנות אותו אלא יכולים להזמין אותו דרך האינטרנט.

רצוי כמובן להזמין בשמים דרך אתרים שאנחנו מכירים ויודעים מי עומד מאחוריהם על מנת שלא נקבל בשמים מזויפים אלא רק בשמים אמיתיים וטובים.