טיפול זוגי בחיפה

במקרה או לא במקרה, אנחנו רואים שתי תופעות שונות מתרחשות במקביל ומוצאות נקודות השקה בכל הקשור לזוגיות ולנפש. מצד אחד, 1 מכל 4 זוגות מתגרשים בישראל, נתונים אלו רק נמצאים בעלייה עם השנים. מצד שני, יותר ויותר אנשים הולכים כיום לטיפול נפשי, אנחנו רואים עליה רבה במספר הפונים לפסיכולוגים ומטפלים מסוגים שונים במטרה להתמודד עם סיטואציות שונות מהחיים בהווה ומהעבר.

כיצד שני הנושאים חוברים? זוגות רבים בוחרים ללכת לטיפול זוגי, הן במטרה להתמודד עם הקשיים שהם חווים במהלך מערכת הנישואין שלהם, והרבה פעמים הם פונים לשיטת טיפול זוגי בחיפה במטרה להציל אותם. חשוב להבהיר שטיפול זוגי לא בהכרח מתבצע כשהנישואים עומדים בפני פיצוץ, זוגות רבים פונים לטיפול דווקא בשביל לקבל כלים, כשהכל טוב ביניהם, בשביל להימנע מלהגיע למצב בו היחסים יתדרדרו עד לכדי גירושין.

מדוע אנשים הולכים לטיפול ואילו סוגי טיפולים קיימים?

ניתן לחלק את התשובה הזאת לשני חלקים. החלק הראשון מתייחס לעובדה שהיום זה הרבה יותר מוכר, קיימת יותר פתיחות בנושא, היום זה מקובל לדבר עם איש מקצוע על דברים שכאלה, מה שבעבר לא היה מקובל כי אז היה נהוג לשמור הכל במשפחה. היום מתקבלת ההכרה שרק איש מקצוע יכול לעזור בעניין. החלק השני מתייחס לנתונים סובייקטיביים שכולנו מכירים, היום הלחץ על זוגות נשואים הוא הרבה יותר גדול מאשר בעבר. קריירה, ילדים, לימודים, מגורים, חשבונות, חובות, משפחה מורחבת, שאיפות, מטרות. ישנם הרבה דברים אשר מונחים על הכף ועל כן זוגות נשואים מבקשים לחוות את זה בצורה הרבה יותר קלה ונעימה, הדרך הטובה לכך היא באמצעות טיפול זוגי.

טיפול זוגי יכול להתבצע במספר צורות. הצורה הבסיסית היא, ששני בני הזוג יושבים מול המטפל ומספרים לו על הקשר ביניהם. הרעיון הוא ששני בני הזוג ירגישו מספיק חזקים ובטוחים בשביל לפתוח את כל מה שהם מרגישים מול המטפל בלי לחשוש אחד מהשני ובלי לחשוש משיפוטיות של המטפל לעניין.

פעמים רבות טיפול זוגי שכזה משלב בתוכו גם מפגשים אישיים, כלומר מפגשים בו אחד מבני הזוג יושב עם המטפל ומספר לו על הקשר עם בן או בת הזוג. כמובן שעל המטפל לבצע זאת באופן מקביל, כלומר לקבל את שניהם לשיחות אישיות ולא רק את אחד מבני הזוג.

שיטת טיפול אחרת היא יותר אקטיבית, בשיטה זו לצד השיחות גם בני הזוג צריכים לעשות פעולות שונות במהלך הטיפול או בבית, המטרה היא לגרום להם לעשות דברים משותפים שיחברו אותם שוב ויגרמו להם להרגיש בדיוק כמו שהם הרגישו כשרק החלו לצאת אחד עם השנייה.

אנחנו יכולים למצוא יועצים ויועצות שמעניקים טיפול זוגי מיוחד בקריות, בתל אביב, ירושלים וכן בערים רבות אחרות, אין זה פשוט להחליט שיש צורך לעבור טיפול זוגי, אך זה בהחלט צעד חשוב וטוב לפתרון הבעיות בזוגיות.