ניסור בטון

תחום עבודות ניסור הבטון הופך עם השנים להרבה יותר נפוץ ושכיח במחוזותינו, הן בזכות העובדה שכיום ישנם כלים הרבה יותר איכותיים שמיועדים לשם כך, וכן אנחנו נדרשים להשתמש בצורה הרבה יותר רחבה בתחום זה מסיבות טכניות רבות.

ניסור בטון מיועד למקרים רבים בהם יש צורך לנסר קירות קיימים ולפתוח אותם, ניסור סלעים שעומדים בדרך לסלילת כביש או שביל חדש, ניסור בטון על מנת לפנות בשביל להתקין גדר חדשה ועוד. מדובר רק בחלק מהמקרים אשר בהם מוזמן קבלן ניסור בטון אשר אחראי על עבודה זו. בדרך כלל שלב מתבצע בעת בניית מבנה חדש, שיפוץ מבנים קיימים, תיקון דרכים או עבודות אחרות במרחב הציבורי.

כיצד מתבצע למעשה ניסור בטון?

ניסור בטון מתבצע באמצעות דיסק יהלום, דיסק זה מאפשר ניסור בצורה ישרה ובטוחה, מה שכן מדובר בניסור שיוצר הרבה מאוד אבק. על כן יש לקרר את המסור באמצעות מים. הבעיה היא שהמים יוצרים בוץ, ועל כן יש לוודא שיהיה במקום שואב אבק שידאג לשאוב את הבוץ ולאפשר המשך של הניסור באופן חופשי.

ניסור בטון חייב להתבצע על ידי איש מקצוע אשר יודע כיצד לבצע עבודות בטון עם מסור יהלום ויודע כיצד לטפל בו, לפני ובמהלך העבודה. טיפול לא נכון במסור עלול לגרום נזקים משמעותיים לו, מה שעלול להשפיע מן הסתם על העבודה שנפיק מן המסור לאורך זמן. העבודה על ניסור בטון מתבצעת רק לאחר היכרות עם השטח, עם הבטון שיש לנסר ותכנון מקיף ומדויק של העבודה.

דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים בעבודת ניסור:

  • יש ליידע מראש את כל השכנים או כל מי שעובד במקום, שהולכת להיות עבודת ניסור בטון ושמדובר בעבודה מאוד רועשת. זו הסיבה שנהוג לבצע את העבודות האלו אחרי שמונה בבוקר ועד השעה שתיים בצהריים בדרך כלל.
  • יש לוודא שיש מקור מים זמין באזור על מנת שיהיה ניתן לקרר את המסור, כפי שציינו קודם לכן יש לוודא שיהיה מקור מים זורם זמין באזור.
  • צריך לוודא שיש מתקן חשמל באזור, גנרטור או שקע תלת-פאזי בשביל שיהיה ניתן לחבר אליו את המסור.
  • מי שבא לנסר אצלנו חייב להיות מכוסה עם מגן ראש ועליו לשים כפפות בידיים. עלינו לוודא שהוא לא מתחיל את הניסור לפני שהוא שם את זה, אחרת עלול להיגרם לו נזק פיזי.

לפני סיום חשוב להבהיר נקודה לגבי העלויות של ניסור בטון. מדובר בעלויות לא נמוכות, בדרך כלל הן נמדדות על פי מטרים. אך בהיעדר אפשרות אחרת, אין ברירה אלא לפנות למי שמומחה בתחום של ניסור בטון בשביל שיוכל לבצע זאת באופן המקצועי והטוב ביותר. רק כך נוכל להמשיך בתהליך הבנייה או השיפוץ, על פי הצורך שלנו.