ציוד מרפאות

ציוד אורטופדי

מערכת השלד והשרירים בגוף האדם מורכבת מאוד. שימוש בציוד אורטופדי הינו חלק מטיפול שניתן במקרים מגוונים בהם נוצרות חבלות במקומות שונים במערכת כתוצאה מתאונות, משחיקה ובלאי ומסיבות אחרות. מדובר על שברים, מתיחות גידים ושרירים, נקעים ועוד. בנוסף, יש לאנשים רבים בעיות יציבה, עמידה והליכה, עקמת של עמוד השדרה וכדומה שמקורן גם במום מלידה. בעיות אלו מטופלות על ידי אורתופד שהינו הרופא המומחה בתחום. הטיפולים מגוונים וכוללים מתן תרופות, פרוצדורות חודרניות וניתוחיות, פיזיותרפיה לטיפול ולשיקום ועוד. במסגרת טיפולי פיזיותרפיה ושיקום שנעשים במכוני שיקום מבצעים המטופלים תרגילים באמצעות מכשירים ועזרים מיוחדים שתפקידם הוא לטפל במקומות הפגועים ולשקמם. במקרים רבים, ממליצים למטופלים לרכוש ציוד אורטופדי שיקל עליהם בתפקוד יום יומי ויתמוך באברים הרגישים כמו גפיים, גב, צוואר, כתפיים ועוד.

כפות רגליים

הרגליים נושאות את משקל הגוף ונתונות ללחצים גדולים. מעבר לכך, פעילויות ספורטיביות מאומצות רבות נשענות על כפות הרגליים ולכן, אין פלא שבעיות רבות נוצרות בהן, בברכיים, בקרסוליים וכדומה. כפות הרגליים רגישות מאוד בגלל שחיקה אבל יש כאלו שיש בהם פגמים מולדים כמו כף רגל שטוחה או כזאת שאיננה  מאוזנת. ציוד אורטופדי לכפות רגליים הם מדרסים אשר מייצרים אותם בהתאמה אישית מיוחדת כך שהן תשפרנה את מנח כף  הרגל. בכך ייפתרו כאבי ברכיים, כאבי גב וכאבים אחרים שנגרמו מעמידה ויציבה לא מאוזנת. ניתן לייצר גם נעליים אורתופדיות אישיות בהתאם למנח כף הרגל.

ציוד לגפיים ואברים אחרים

מגני קרסולי רגליים  יתמכו בהם לאחר נקעים או שברים ובתקופת החלמה. מגני ברכיים משמשים גם לאחר טראומות אבל גם באופן שוטף במטרה לשמור על הברכיים מפני חבלות בעת פעילות מאומצת. חגורות בטן וגב מותאמות לאנשים אשר סובלים מבעיות בעמוד השדרה והן תומכות בו ובשרירים המקיפים. קולר יעניק תמיכה לצוואר, יש שפע של  עזרים לאזורים שונים בידיים. מדובר על מגני מרפקים, חבקים לשורש כף היד, מגני יד ועוד. מרבית המוצרים הללו הינם מוצרי מדף במידות שונות שמותאמות לגילאים שונים ולשני בני המינים.

ציוד משלים ושירות מקצועי

חולים אשר נמצאים בתהליך החלמה זקוקים לציוד אשר מסייע בתנועה ובשינוע, וכן, בביצוע פעולות בעזרת הידיים. ניתן להתקין פרוטזות שמסייעות למשותקים ומוגבלים ללכת או התקנים אורתופדיים יאפשרו ביצוע פעולה של כף  היד וכדומה. מוצרים אלו מיוצרים מחומרים מפלסטיק, מגרפית, מסיבי פחם שמשולבים במתכות קלות כמו: אלומיניום וטיטניום. כסאות גלגלים והליכונים הם ציוד עזר נוסף למתקשים בתנועה ולכאלו אשר אינם יכולים לדרוך על הרגל  הפגועה. מומלץ לרכוש ציוד אורתופדי אצל ספק בעל מוניטין אשר משווק מוצרים המיוצרים על ידי חברות בינלאומיות. כל נזקק למוצר כזה חייב להיעזר במומחים אשר יתאימו אליו את הציוד המתקדם והמתאים ביותר. בעיות אורתופדיות עלולות לגרום לנזקים גופניים ואף נפשיים מצטברים, ולכן, כדאי לפתור אותן בצורה היעילה ביותר.