רוצה להתגרש? האם כדאי

אחת ההחלטות הקשות ביותר שזוגות נשואים יכולים לקבל במהלך הקשר ביניהם היא ההחלטה להיפרד, להתגרש. מדובר בהחלטה לא קלה, לא מבחינה רגשית, לא מבחינה מעשית, ולא משום בחינה אחרת.

ישנן נסיבות רבות שיכולות להוביל להחלטה שכזו אך כל אחת מהנסיבות צריכה להיות שקולה ובצידה יש לחשוב על האופציות האחרות שעומדות לרשותנו. אנחנו נציג כאן שורה של נסיבות אשר בדרך כלל מובילות לגירושים, כשבסוף נסביר מהי האופציה שעומדת מנגד בשביל להתמודד עם המצב ולפתור אותו.

נסיבות שמובילות לגירושים

מעשה חמור מצד אחד מבני הזוג – בדרך כלל שמדובר על מעשה חמור, הכוונה לבגידה של אחד הצדדים, השקעה כלכלית פרועה בלי לשתף את הצד השני, קבלת החלטות שאי אפשר לקבל ועוד. מדובר על דברים שפוגמים קשה באמון שבין הצדדים.

דעיכה באהבה – אפשר לומר שזה כנראה הגורם העיקרי בגלל זוגות בכל העולם מתגרשים. עם הזמן השגרה משתלטת והאהבה דועכת, יש תחושה של מיצוי, תחושה שכל צד מיצה את הקשר ואי אפשר לשחזר את הימים היפים והטובים שלו.

בעיות כלכליות – לא פעם, מצב כלכלי כבד מוביל למריבות ומשברים, האשמות וכעסים, כל אלה מובילים ביחד למצב לפיו שני הצדדים לא יכולים לקיים עוד קשר סביר שמתבסס על דברים אחרים ולכן הם מחליטים להיפרד.

רצון להתחיל בחיים חדשים – זה קורה בעיקר בקרב זוגות מבוגרים שהילדים כבר לא מתגוררים בביתם יותר, אז הם יכולים להיפרד בשקט, בלי לפגוע בילדים ולהתחיל קשר חדש וחיים חדשים.

משפחה – יש מצבים, במיוחד בישראל, בהן המשפחה מתערבת בקשר וגורמת להיווצרות סדקים ולמצב שבני הזוג לא יכולים עוד להיות ביחד. האופציה היחידה שהם רואים מול עיניהם היא גירושים.

כיצד מתגרשים מהר

כידוע הליך גירושים הוא לא פשוט, הוא הליך שיכול להיות מאוד ארוך, מסובך ולא נעים. אם כבר הגעתם להחלטה הקשה לפיה אתם מבקשים להיפרד ואם אתם כבר נמצאים בשלב בו אתם מבינים את מהות ההחלטה שלכם ושלמים בה, הרי שזה הזמן ללכת להליך גירושים מהיר, הליך שיאפשר להם להתחיל בחיים חדשים כמה שיותר מהר.

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא באמצעות הליך גישור. לא מדובר בהליך שנועד לגרום לכם להישאר ביחד, המגשר ואתם יודעים שזה בלתי אפשרי, הרעיון בהליך הוא להביא להסכמות בתהליך הגירושים מתוך כוונה שכל צד מכיר באינטרסים ובצרכים של הצד השני.

להליך גישור יש כמה יתרונות:

ראשית, הוא מאפשר בכל שלב לחזור אחורה, כלומר אתם יכולים בזמן ההליך להחליט שאתם מעדיפים להישאר ביחד ולא להיפרד.

שנית, ההליך הוא הרבה יותר חברותי והרבה יותר נעים לשני הצדדים.

שלוש, כל צד לומד לראות את הצד השני ואת הצרכים שלו, אז כל צד גם יוצא עם יותר וגם נותן יותר. זו דרך טובה לשמור על קשר גם אחרי הגירושים.

לקריאה נוספת: http://www.divorce4u.co.il