ניסור בטון

בזמן שכולם מדברים על תהליך בנייה של בתים אנחנו שוכחים שבאותו זמן נערך תהליך מקביל, הריסת בתים לצורך בניית מבנים מחודשים עליהם. מדובר על הריסת מבנים ישנים, בתי קרקע, מבנים ללא שימוש, כאשר המטרה העיקרית של הריסת מבנים אלה היא ליישר את השטח ואז לבנות עליו מבנה חדש, בדרך כלל מדובר על בנייני רבי קומות.

חלק מתהליך הריסת המבנים נעשה באמצעות ניסור בטון. כאן המקום לציין, שניסור בטון הוא תחום שכולל בתוכו רבדים שונים, כאשר חלק מהם קשור להריסת בתים לצורך בנייה מחודשת. ניסור בטון כולל גם הריסת חדרים או קירות לצורך שיפוצים, הריסת מבנים מסוימים לצורך סלילת כבישים, ניסור בטון כחלק מתהליך עבודה כולל לבנייה בחומרים מסוימים ועוד. הריסת מבנים הוא רק רובד אחד מיני רבים.

תהליך של הריסת מבנים הוא תהליך לא חדש אך אין ספק שעם השנים חל בו גידול עצום. מאחר וישנה דרישה לבנייה של בנייני רבי קומות במרכזי הערים, במקומות בהם יש בתי קרקע, אז הרבה פעמים מוצעים לבעלי הדירות אפשרות למכור את השטח על מנת לבנות עליו מגדל דירות תמורת קבלת סכום כסף או מספר דירות בבניין. כך הקבלן יכול לבנות מגדל דירות ולמכור אותן, כך בעלי הבית נהנים מדירות להם ולבני המשפחה שלהם. לשם כך יש צורך קודם להרוס את הבית.

הריסת המבנים נעשית באמצעים שונים ביניהם ניסור בטון. חלק זה כולל בתוכו ניסור עמודי בטון ומשטחי קרקע שונים. ניסור זה מקל בהמשך על תהליך הריסת המבנים באמצעות מקדחים או משאיות למיניהן. את כל שמנסרים והורסים, החברה שמבצעת את זה, לוקחת לאחר מכן לאתר פסולת ואז ניתן להתחיל בתהליך הבנייה בצורה פשוטה וקלה.

ניסור בטון הוא תחום עם התמחות מקצועית לכל דבר. לא כל אחד יכול לבצע את זה. לשם כך נדרשים אנשי מקצוע שמנוסים בניסור וכן בהריסת מבנים בצורה מקצועית וכן בכלי מקצוע ייחודים, מסורי יהלום. במידה ואת העבודה יבצעו אנשים לא מקצועיים, אז לא רק שהריסת המבנה תיעשה בצורה לא נכונה, אלא גם עלולים להיהרס תשתיות שונות, דבר שיכול לגרום נזק בלתי הפיך הן למבנה והן לסביבתו.

הריסת מבנים – כיצד עושים את זה נכון?

בשביל להרוס מבנה בצורה נכונה, יש לבצע תכנון מקדים, במידה ויש צורך יש לידע את השכנים שהמבנה עומד להיהרס. יש לוודא שלא נמצא בתוך המבנה שום דבר חשוב ובוודאי לא בני אדם או חיות.

לאחר מכן יש להתחיל בתהליך של ניסור חלקים מסוימים ממנו על מנת להקל בתהליך ההריסה, לאחר מכן לבצע את תהליך ההריסה עם הכלים הכבדים. בסיום התהליך יש לפנות את כל מה שהרסנו מהאזור. כעת אפשר להתחיל בתהליך הבנייה מחדש.